Validace

ValidaceCo to vlastně validace je a proč se před nákupem musím registrovat a validovat? Jiné e-shopy to po mně nechtějí......
Za všechny peripetie může nový protikuřácký zákon č 65/2017, který byl schválen letos na jaře, vlastně jeho § 6.

Dle § 6 zákona č. 65/2017 Sb. O ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek lze tabákové výrobky, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky určené ke kouření a elektronické cigarety prodávat prostřednictvím prostředku komunikace na dálku, pokud je vyloučen jejich prodej osobám mladším 18 let; za tím účelem musí být prodejce těchto výrobků prostřednictvím prostředku komunikace na dálku vybaven počítačovým systémem, který elektronicky jednoznačně ověří věk spotřebitele. Prodejce je povinen v okamžiku prodeje ověřit, že kupující spotřebitel není mladší 18 let.

Byli jsme poučeni, že dosavadní ověření věku prostě nestačí !!! Nestačí vyskakovací okénko s odsouhlasením toho, že je zákazník starší 18 let nebo čestné prohlášení a nepostačuje ani uvedení data narození a následná kontrola přepravcem. To podle právních poradců není jisté, že v okamžiku prodeje je zákazník starší 18 let, to je jen následná kontrola.

Aby se zabezpečilo plnění zákona jsou  nastaveny i restrikce při nedodržení. Pokuta 800 000 Kč je dostatečně motivujicí pro zavedení validace.

Více informací (formulář, odkazy) na Ověření věku.

 

Proč jste zvolili tento způsob ověřování? Téměř nikdo další to takto neřeší...
Jsme členy Sdružení dovozců a výrobců tabákových výrobků ČR, které přímo jednalo s Ministerstvem zdravotnictví ve věci výkladu zákona č. 65/2017 Sb. ohledně prodeje tabákových a souvisejících výrobků přes internet. Ministerstvo se jasně vyjádřilo, že za nedostatečné zabezpečení splnění povinností považují např. požadavek na vyplnění čestného prohlášení kupujícím před odesláním objednávky bez náležitého ověření věku kupujícího. Taktéž za nedostatečné splnění povinnosti považují i ověření věku kupujícího přepravní službou až při předání zásilky bez předchozího ověření v průběhu prodeje prostřednictvím systému ověření věku.

Používáme ověření věku Adulto