Volejte +420 777 749 780

Vítejte na Shisha Style

Ověření věku

Dle § 6 zákona č. 65/2017 Sb. O ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek lze tabákové výrobky, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky určené ke kouření a elektronické cigarety prodávat prostřednictvím prostředku komunikace na dálku, pokud je vyloučen jejich prodej osobám mladším 18 let; za tím účelem musí být prodejce těchto výrobků prostřednictvím prostředku komunikace na dálku vybaven počítačovým systémem, který elektronicky jednoznačně ověří věk spotřebitele. Prodejce je povinen v okamžiku prodeje ověřit, že kupující spotřebitel není mladší 18 let.


Validace

Účelem validace je jednoznačně ověřit zletilost koncového zákazníka způsobem, který vyhovuje platnému zákonu.

Validovaný účet je nezbytný k nákupu zboží na Shishastyle.cz! Bez validovaného účtu nelze nakoupit!


Způsoby validace

Způsob A - přihlášení pomocí služby mojeID

MojeID je bezplatná služba, která vám přináší možnost přihlašovat se na webech, které tento způsob přihlášení umožňují, vždy jen s jedním heslem.

Abyste mohli na Shishastyle.cz nakupovat, váš účet mojeID musí být validován

Validace je nejvyšším stupněm ověření účtu mojeID. Úkolem validace je jednoznačné ověření totožnosti uživatele mojeID. Takto ověřený účet mojeID pak může fungovat jako takový občanský průkaz ve světě Internetu. Validovanými údaji jsou jméno a příjmení, adresa trvalého bydliště a datum narození. K tomu, abyste měli validovaný účet, je nutné absolvovat následujících několik kroků - viz Postup validace účtu mojeID.

Další důležité odkazy ke službě mojeID:

Hlavní výhody služby - https://www.mojeid.cz/page/1856/hlavni-vyhody-sluzby/
Jak používat mojeID - https://www.mojeid.cz/page/1857/jak-pouzivat-mojeid/
Validace účtu mojeID - https://www.mojeid.cz/page/1919/validace-uctu-mojeid/


Způsob B - lokální validace pro nákup na Shishastyle.cz

Na základě vaší žádosti a dodání pořebných dokladů, které doloží váš věk, vás zařadíme do skupiny, která může nakupovat na Shishastyle.cz.

Nechat si validovat účet může jen registrovaný zákazník.

V případě, že jste nový zákazník, můžete se registrovat zde.

K úspěšné validaci vašeho účtu je potřeba doložit vyplněný formulář a kopii dokladu totožnosti.

Žádost o validaci je ke stažení zde. Doklad totožnosti = občané ČR - občanský průkaz (přední strana), zahraniční občané žijící v ČR - cestovní doklad (pas)

Příslušné dokumenty zašlete emailem na adresu info@shishastyle.cz

Vyplněnou žádost lze podat i osobně na výdejním místě ve velkoobchodu SHANTI & Co. s.r.o., Zábrdovická 11, Brno - zobrazit na mapě.
(nemáte-li jinou možnost, na recepci vám rádi poskytnou prázdný formulář a provedou kopii dokladu totožnosti).

Oba typy žádostí (email, osobně) budou zpracovávány společně a postupně v pořadí, jakém přišly.

O výsledku validace vašeho účtu vás budeme informovat emailem.Níže uvádíme odpovědi na nejčastější dotazy k validaci zákazníka a účtu.

Po jakém zákazníkovi je dle § 6 zákona č. 65/2017 Sb. O ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek vyžadováno ověření věku?
Je to koncový zákazník (B2C) s fakturační a dodací adresou v rámci ČR.

Proč jste zvolili tento způsob ověřování? Téměř nikdo další to takto neřeší...
Jsme členy Sdružení dovozců a výrobců tabákových výrobků ČR, které přímo jednalo s Ministerstvem zdravotnictví ve věci výkladu zákona č. 65/2017 Sb. ohledně prodeje tabákových a souvisejících výrobků přes internet. Ministerstvo se jasně vyjádřilo, že za nedostatečné zabezpečení splnění povinností považují např. požadavek na vyplnění čestného prohlášení kupujícím před odesláním objednávky bez náležitého ověření věku kupujícího. Taktéž za nedostatečné splnění povinnosti považují i ověření věku kupujícího přepravní službou až při předání zásilky bez předchozího ověření v průběhu prodeje prostřednictvím systému ověření věku.

Nestačilo by vyplnit jen datum narození, tak jak to mají jiné e-shopy?
Konkurenční e-shopy, které po vás vyžadují pouze vyplnění data narození pro přepravce (nebo vůbec nic), porušují zákony a je otázka času, kdy se na ně zaměří kontrolní orgány. Případný nákup u prodejce nedodržujícího platné zákony je podporou tohoto jednání. Chápeme, že rychlejší nákupní proces může být lákadlem, proč dát takovému e-shopu přednost, přesto doporučujeme se nákupu v e-shopech, nedodržujících zákony, vyhnout.

Nemám registraci, ale chci se validovat
Budete-li se přihlašovat pomocí služby mojeID, registrace není vyžadována - automaticky se založí. Lokální validace účtu je však podmíněna platnou registrací. Pokud máte zájem o lokální validaci účtu a ještě nejste registrován, registrujte se zde.

Kde získám žádost k lokální validaci?
Formulář Žádost o validaci si stáhněte zde.

Co je považováno za doklad totožnosti?
V případě občanů ČR se jedná o občanský průkaz, v případě zahraničních občanů žijících v ČR se jedná o cestovní doklad (pas). Řidičský průkaz není považován za doklad totožnosti.

Stačí pouze kopie přední strany občanského průkazu?
Ano, kopie zadní strany OP vyžadována není.

Nemám možnost skenovat. Můžu žádost a občanku vyfotit?
Ano. Vyplněnou žádost a přední stranu OP je možné vyfotografovat (telefon, mobil, tablet) a zaslat emailem. Všechny údaje však musí být čitelné, rozměry a kvalita fotografií musí být v tiskové kvalitě. Nečitelné žádosti nebudou uznány.

Jakým způsobem mohu validovat účet?
K úspěšné lokální validaci vašeho účtu je potřeba doložit vyplněný formulář a kopii dokladu totožnosti. Příslušné dokumenty zašlete emailem na adresu info@shishastyle.cz.

Lze validovat účet i jiným způsobem než emailem?
Vyplněnou žádost lze podat i osobně ve velkoobchodu SHANTI & Co. s.r.o., Zábrdovická 11, Brno (zobrazit na mapě). Nemáte-li jinou možnost, rádi vám na recepci poskytnou prázdný formulář a provedou kopii dokladu totožnosti.

Jak dlouho trvá lokální validace účtu - můžu nakupovat hned po odeslání (odevzdání) žádosti?
Bohužel. Oba typy žádostí (email, osobně) budou zpracovávány s časovým odstupem společně a postupně v pořadí, jakém přišly. O výsledku validace vašeho účtu vás budeme informovat emailem.

Když přinesu vyplněnou žádost do SHANTI, můžu zde nakoupit?
Bohužel. Velkoobchod SHANTI slouží pro Shishastyle.cz výhradně jako výdejní místo. Přijetí žádosti neznamená, že váš účet je okamžitě validován. O výsledku validace vašeho účtu vás budeme informovat emailem.

Mohu poskytnout přístupové údaje validovaného účtu jiné osobě?
Uživatel je povinen chránit své přístupové údaje (uživatelské jméno a heslo), kterými se provádí autorizace přístupu do eshopu. Uživatel nesmí umožnit třetím osobám, aby se přihlašovaly pod jeho přístupovými údaji. V případě, že uživatel třetí osobě takový přístup umožní, nese plnou odpovědnost jako by se zneužití dopustil sám.

Chci poslat kopii OP emailem. Jak s těmito citlivými informacemi budete nakládat? Jak dlouho budou na serverech skladovány? Jak budou zabezpečeny?
Jako subjekt pracující s osobními daty jsme registrováni u Úřadu pro ochranu osobních údajů a řídíme se platnými zákony. Emailovou žádost o validaci s kopií dokladu totožnosti elektronicky archivovat nebudeme - bezpečně ji odstraníme ihned po provedení validace.