Ověření věku

Z důvodu prodeje tabákových výrobků a kuřáckých pomůcek je registrace a validovaný účet nezbytný k nákupu zboží na Shishastyle.cz. Bez registrace a validovaného účtu nelze u nás nakoupit.

Jakým způsobem si mohu nechat validovat účet?
varianta (A) - v administraci svého účtu (sekce Klientské centrum) kliknutím na odkaz "Validace účtu"
varianta (B) - odesláním dokumentů (vyplněný a podepsaný formulář + kopie dokladu totožnosti) e-mailem na info@shishastyle.cz
varianta (C) - osobně na výdejním místě ve velkoobchodu SHANTI & Co. s.r.o., Zábrdovická 11, Brno - zobrazit na mapě.

Nechat si validovat účet může jen registrovaný zákazník. V případě, že jste nový zákazník, můžete se registrovat zde

Z důvodu jednoduchosti validačního procesu doporučujeme provádět validaci po přihlášení z administrace účtu.

V případě, že se rozhodnete pro odeslání dokumentů, k úspěšné validaci Vašeho účtu je potřeba doložit vyplněný formulář a kopii dokladu totožnosti. Doklad totožnosti = občané ČR - občanský průkaz (přední strana), zahraniční občané žijící v ČR - cestovní doklad (pas).

Ač se vám toto může zdát jako zásah do soukromí a nemusíte se zasíláním či předáváním osobních dokumentů souhlasit, abychom nejednali protizákonně, jiné možnosti, jak ověřit Váš věk dle platného zákona, nemáme.

K čemu slouží validace?
Účelem validace je jednoznačně ověřit zletilost koncového zákazníka způsobem, který vyhovuje platnému zákonu.

Proč validaci vyžadujeme?
Dle § 6 zákona č. 65/2017 Sb. O ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek lze tabákové výrobky, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky určené ke kouření a elektronické cigarety prodávat prostřednictvím prostředku komunikace na dálku, pokud je vyloučen jejich prodej osobám mladším 18 let; za tím účelem musí být prodejce těchto výrobků prostřednictvím prostředku komunikace na dálku vybaven počítačovým systémem, který elektronicky jednoznačně ověří věk spotřebitele. Prodejce je povinen v okamžiku prodeje ověřit, že kupující spotřebitel není mladší 18 let.

Proč jsme zvolili tento způsob ověřování?
Jsme členy Sdružení dovozců a výrobců tabákových výrobků ČR, které přímo jednalo s Ministerstvem zdravotnictví ve věci výkladu zákona č. 65/2017 Sb. ohledně prodeje tabákových a souvisejících výrobků přes internet. Ministerstvo se jasně vyjádřilo, že za nedostatečné zabezpečení splnění povinností považují např. požadavek na vyplnění čestného prohlášení kupujícím před odesláním objednávky bez náležitého ověření věku kupujícího. Taktéž za nedostatečné splnění povinnosti považují i ověření věku kupujícího přepravní službou až při předání zásilky bez předchozího ověření v průběhu prodeje prostřednictvím systému ověření věku.


Rozšířený popis a odpovědi na nejčastější dotazy k validaci zákazníka a účtu.