Ověření věku

Z důvodu prodeje tabákových výrobků a kuřáckých pomůcek jsme povinni v okamžiku prodeje ověřit věk, aby byl vyloučen jejich prodej osobám mladším 18 let.


Ověření věku na SHISHASTYLE.cz je prováděno prostřednictvím systému ADULTO

Adulto

Pokud už máte vybrané zboží v košíku, zobrazí se vám při dokončení objednávky tlačítko "Ověřit můj věk". Kliknutím na tlačítko dojde k otevření rozcestníku Adulto v novém zabezpečeném okně internetového prohlížeče. Rozcestník vám nabídne dostupné způsoby ověření věku, mezi které patří ověření prostřednictvím Bankovní identity, ověření přihlášením k účtu MojeID a ověření prostřednictvím dokladu totožnosti.

Videonávod, jak ověřit věk - krok za krokem najdete zde.

Ač se vám toto může zdát jako zásah do soukromí a nemusíte se zasíláním či předáváním osobních dokumentů souhlasit, abychom nejednali protizákonně, jiné možnosti, jak ověřit Váš věk dle platného zákona, nemáme.

Proč ověření věku vyžadujeme?
Dle § 6 zákona č. 65/2017 Sb. O ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek lze tabákové výrobky, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky určené ke kouření a elektronické cigarety prodávat prostřednictvím prostředku komunikace na dálku, pokud je vyloučen jejich prodej osobám mladším 18 let; za tím účelem musí být prodejce těchto výrobků prostřednictvím prostředku komunikace na dálku vybaven počítačovým systémem, který elektronicky jednoznačně ověří věk spotřebitele. Prodejce je povinen v okamžiku prodeje ověřit, že kupující spotřebitel není mladší 18 let.

Proč jsme zvolili tyto způsoby ověřování?
Jsme členy Sdružení dovozců a výrobců tabákových výrobků ČR, které přímo jedná s Ministerstvem zdravotnictví ve věci výkladu zákona č. 65/2017 Sb. ohledně prodeje tabákových a souvisejících výrobků přes internet. Dále vycházíme z veřejně dostupných informací kontrolních orgánů - viz SZPI - Ověřování věku při prodeji tabákových výrobků na dálku

Používáme ověření věku Adulto