Validace v praxi

Validace věkuJak jsme již upozorňovali předem, dnešním dnem byl na e-shopu Shishastyle.cz spuštěn prodej pouze pro validované zákazníky. Bez validovaného účtu nelze nakoupit!

K úspěšné validaci vašeho účtu je potřeba doložit vyplněný formulář a kopii dokladu totožnosti (jestli nemáte možnost kopírování můžete zaslat foto požadovaného dokladu a vyplněného formuláře)

A proč to všechno?
Dle § 6 zákona č. 65/2017 Sb. O ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek lze tabákové výrobky, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky určené ke kouření a elektronické cigarety prodávat prostřednictvím prostředku komunikace na dálku, pokud je vyloučen jejich prodej osobám mladším 18 let; za tím účelem musí být prodejce těchto výrobků prostřednictvím prostředku komunikace na dálku vybaven počítačovým systémem, který elektronicky jednoznačně ověří věk spotřebitele. Prodejce je povinen v okamžiku prodeje ověřit, že kupující spotřebitel není mladší 18 let.

Zákon nabyl účinnosti dne 31.5.2017. Dle § 42 odst. 1 jsou prodejci nebo jiní provozovatelé povinni přizpůsobit svou činnost podmínkám stanoveným tímto zákonem do 90 dnů ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona. Za nesplnění některé z povinností týkajících se prodeje tabákových výrobků, kuřáckých pomůcek, bylinných výrobků určených ke kouření, elektronických cigaret nebo alkoholických nápojů prostřednictvím prostředku komunikace na dálku hrozí pokuta až do výše 800.000 Kč.
Více o ověření věku (validaci)

Používáme ověření věku Adulto